Tarihi
Sultanbahtî Köftecisi


 


1982 tarihinde Sultanahmet Divanyolu caddesine Adnan Doğan tarafından kurulan müessesemiz ahilik geleneğinden gelen ustalarıyla Osmanlı-Türk mutfağının büyük bir değerini yaşatmaktadır. Damaklarda ve hatıralarda edindiği yerle ülkemizin turizm alanındaki bir iftihar kaynağıdır.

"Tarihi Köfteci", "Halkın Köftecisi", "Sultanahmet Köftecisi" gibi isimlerle anılan geleneksel köftenin kendine mahsus lezzetini “Tarihi Sultanbahti Köftecisi” adı altında aynı mekânda sizlerle buluşturmaya devam ediyoruz. Kurucumuz Adnan Doğan'ın aile fertleriyle birlikte nesilden nesile aktardığı bir lezzet mirasını yaşatıyoruz.

USTASINDAN!
HER NESİLİN TERCİHİ

1982'den beri tarihi yansıtan nezih bir ortamda sunduğumuz lezzetleri kurulduğumuz günden bu yana değiştirmedik. Beğenilmemizin ve vazgeçilmez olmamızın formülü, sadece geleneksel köftemizi üretirken kalitemizi ve lezzetimizi hassasiyetlerimiz ile yoğurarak misafirlerimize sunmamızda saklıdır.

Köfteci dükkânı olarak başladığımız öykümüzde, günümüze kadar yerli ve yabancı birçok ünlü devlet adamı, siyasetçi, sanatçı ve turistin müdavimi olduğu tarihi bir lezzet durağı haline geldik. Pek çok yazar, gazeteci tarafından ziyaret edildik ve lezzet sırlarının peşine düşüp diyar diyar gezenlerin İstanbul’daki vazgeçilmez mekânı olduk.

Sizleri de geleneksel tatların tarihi yolculuğuna davet ediyoruz.

Tarihe
Tanıklık Edin!


 


Sultanahmet meydanında bulunan Tarihi Sultanbahti Köftecisi’nde bir yandan Türk mutfağı lezzetlerini tadarken diğer yandan açık teras salonumuzda tarihe tanıklık edeceksiniz. Mekânın tarihi dokusu, etkileyici tasarımı ve İstanbul’un eşsiz manzarası sizi bekliyor.

3 salondan oluşan mekânımızda, 150 misafir ağırlama kapasitesine sahibiz. Kalabalık gruplar için lütfen rezervasyon yaptırmayı unutmayın.


3 BOYUTLU GEZ

 

Zaman içinde
bir lezzet yolculuğuna çıkmaya
hazır mısınız?

 

Sultanbahtî Köftesi


 


Köfte, Türk mutfağının önemli yemeklerinden biridir. Araştırmalara göre ülke mutfağımızda 300 çeşitten fazla köfte yemeği bulunmaktadır. Bir marka haline gelen Sultanbahti Köftesi ise İstanbul’dan dünyaya açılan bir Türk mutfağı lezzetidir.

Tamamen dana etinden mamul, yiyenlerin damağında safi et tadı bırakan, ızgara edilmiş yeşilbiber ve dillere destan acılı sosu ile servis edilen Sultanbahti Köftesi’nin tadı damağınızda kalacak. Şimdiden afiyet olsun.

Bu tarihi köftenin lezzet hikâyesini okumak için tıklayın;


Sultanbahtî Köftesi