Tarihi Köftenin
Lezzet Hikâyesi


 


Zaman içinde bir lezzet yolculuğuna çıkmaya hazır mısınız? Size, Sultanbahti Köftesinin lezzet hikâyesini anlatacağız. Küçük bir köfteci dükkânının, İstanbul’dan dünyaya açılan bir başarı hikâyesi…

Etin En iyisi!


 


Lezzet sırrımızın hikâyesi burada başlıyor. Her zaman ilk günkü hassasiyetimizle; daha fazlasının değil, daha iyinin peşinde olduk. Biz, Sultanbahti Köftesinin çiftlikteki ilk halinden, sofranızdaki ilk lokmanıza kadar süren yolculuğunda, her adımda sorumluluğumuzun bilincindeyiz.

Danalarımız anlaşmalı olduğumuz çiftliklerde tarafımızca belirlenen yem rasyonları uygulanarak beslenmektedir. Doğal beslenerek yetiştirilen bu hayvanların etleri; yüksek protein değerine sahiptir. Vitamin ve mineral açısından zengindir, yoğun aromalıdır, muhteşem renk ve eşsiz bir lezzete sahiptir. Hayvanlar kesim standartlarımıza ulaştıklarında İslami koşullara uygun olarak kestirilmekte ve veteriner hekim tarafından kontrol edilmektedir.

Kesim sonrasında ( +4 ) derecede dinlendirilen karkas etler, frigorifik soğutmalı araçlar ile soğuk zincir kırılmadan restoranımıza gelmektedir.

Değişmeyen Lezzet!


 


Restoranımıza gelen karkas etler özel odalarımızda dinlendirilmektedir. Etlerimiz yeterli dinlenme süresi sonrasında kasap ustamız tarafından itina ile temizlenip işlenmektedir. Özenle seçilmiş dana etleri kendimize özel reçetemiz ile formüle edilmekte, hazırlanan köfte hamurunun tamamı şeflerimiz tarafından özen gösterilerek son şekli verilmektedir.

Köfte hamurunda %100 dana eti, ekmek, soğan ve tuz kullanılmakta; hiçbir baharat ya da katkı maddesi bulunmamaktadır.

Nesilden nesile aktarılan Sultanbahti Köftesinin otantik reçetesi, bugün de şeflerimiz tarafından uygulanmakta ve hassasiyetle korunmaktadır.

Aşk ile Çalışan Şeflerimiz


 


Bir diğer lezzet sırrımız ise aşk ile çalışan şeflerimizin emeğinde gizli. Et konusunda işinin ehli olan şeflerimiz, karkas etlerin uzmanlıkla dinlendirilmesi, ustalıkla işlenmesi ve ızgara ateşinde mükemmel kıvamda pişirilerek sofranıza gelene kadar tüm süreçlere eşlik etmektedir. Onlar, bu hikâyenin başkahramanları!

Sultanbahtî Köftecisinin Dillere Destan
Acı Sosu

 

Sultanbahti Köftesi, kömürde ızgara edilmiş yeşilbiber ve acılı sos ile servis edilmektedir. Bu acılı sosun tarihi de Sultanbahti Köftesi kadar eskilere dayanıyor.

“Sultanbahti köftesinin damakta bıraktığı lezzeti arttırmak için Osmanlı-Türk mutfağında bulunan bu lezzeti kullanmak istedi ve Gaziantep yöresinden temin ettiği malzemeler ile kendi otantik reçetesini oluşturarak acılı bir sos hazırladı. Bu sos, Sultanbahti Köftecisi müdavimleri tarafından öyle beğenildi ki dilden dile dolaşarak adeta efsaneleşti.”

Bu gün de aynı hassasiyetle Gaziantep yöresinden temin ettiğimiz taze malzemelerle ve aynı tarifle hazırladığımız acılı sosu, köfte ile birlikte servis ediyoruz. Acıyla arası iyi olmayanların bile bayıldığı bu lezzeti mutlaka denemelisiniz.